Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Moskwie w 1952 roku.

Poznański SOS w 1/2 Mistrzostw Polski kadetek!

W minionym tygodniu, zgodnie z terminarzem PZPS, rozgrywane były turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski kadetek.

W jednym z nich, rozgrywanym w Szczecinie, uczestniczyły srebrne medalistki Mistrzostw Wielkopolski, UKS ZSMS Poznań.

W rozgrywkach podgrupy B  uczennice poznańskiego SOS prowadzone przez Marka Tuszyńskiego, pokonały USA Beach Volley Lubsko (3:0) i Chemika Police (3:0), co zapewniło im pierwsze miejsce.

Niezwykle emocjonujące były mecze fazy finałowej.

Po zaciętej walce UKS ZSMS musiał uznać wyższość kadetek ze Szczecina - gospodarza turnieju. Aby wywalczyć awans do 1/2 MP poznanianki musiały wygrać z APS Rumia. Trwający prawie dwie i pół godziny mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył wiele emocji.

Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki UKS ZSMS i to one wygrały tie break 15:13.