MŚ JUNIOREK: POLSKA - JAPONIA 1:3

Polska przegrała z Japonią 1:3 (20:25, 26:24, 21:25, 19:25) w meczu grupy F mistrzostw świata juniorek w meksykańskim Aguascalientes. Była to druga porażka biało-czerwonych, które zajęły trzecie miejsce w grupie i zagrają o miejsca 5-8.

Pierwszego seta pewnie wygrały Japonki. Prowadziły m.in. 8:6, 16:12 i 21:17. Polski zespół popełnił dużo błędów. Druga partia początkowo układała się tak jak pierwsza. Było 8:6, 14:9 i 21:18 dla rywalek. Podopieczne trenera Waldemara Kawki jednak odrobiły straty. Miały piłkę setową 24:23. Rywalki jeszcze obroniły się, ale dwie następne akcje należały do Polek.

Od początku trzeciego seta inicjatywa należała do siatkarek z Japonii. Prowadziły one 8:4 i 10:6. Polska wyrównała na 14:14. Remis był jeszcze przy stanie po 19, ale końcówka należała już do rywalek.

ŹRÓDŁO: PZPS.PL/EUGENIUSZ ANDREJUK, FOT. FIVB