MŚ JUNIOREK: POLSKA - CHINY 3:2

Reprezentacja Polski pokonała 3:2 (27:25, 25:15, 23:25, 14:25, 15:12) Chiny w mistrzostwach świata juniorek odbywających się w Meksyku. Wygrana pozwoliła naszym siatkarkom na walkę o 5. miejsce w turnieju. Niedzielnym przeciwnikiem Polek będzie kadra Brazylii.

To już drugie spotkanie reprezentacji Polski juniorek z Chinkami. W pierwszym meczu podczas fazy grupowej podopieczne Waldemara Kawki uległy Azjatkom 2:3.

Set inauguracyjny od początku miał wyrównany przebieg, a jeśli którejś z drużyn udawało się "odskoczyć" na dwa punkty, to były to Chinki. Azjatki nawet w końcówce, wyszły na prowadzenie, jednak wtedy w grze Biało-czerwonych zaczął funkcjonować blok. Dodatkowo nasze siatkarki w najważniejszej części tej partii poprawiły skuteczność w ataku, a także umiejętnie wykorzystały pojawiające się w grze rywalek błędy. Dzięki temu set otwierający, po grze na przewagi, padł łupem Polek.

Rozpędzone podopieczne Waldemara Kawki dobrze rozpoczęły kolejną odsłonę (5:1), co pozwoliło im na chwilę oddechu. Skuteczna gra w ofensywie i wystrzeganie się oddawania punktów wystarczyło, by nasze siatkarki zwiększyły prowadzenie (8:1) i dominowały na parkiecie. Wysoki poziom gry jaki Biało-czerwone narzuciły na siebie na początku tej partii udało się utrzymać aż do końca. Polki pewnie wygrały tę odsłonę 25:15 i zwiększyły prowadzenie w meczu.

Trzeci set ponownie przyniósł kibicom wiele emocji, niestety tym razem zakończył się nie pomyśli naszej reprezentacji. Choć w końcówce nasze zawodniczki były bliskie doprowadzenia do remisu, to niestety ostatnie słowo należało do Chinek, które przedłużyły swoje szanse w spotkaniu.

Czwarta partia była poniekąd pokłosiem niekorzystnego rezultatu poprzedniej odsłony. Biało-czerwone czuły, że ten mecz mógł zakończyć się wcześniej i ewidentnie nie były w stanie wrócić do pełni koncentracji. To stwarzało szanse do gry dla Azjatek, które wykorzystały je w pełni. O zwycięstwie w spotkaniu miał zadecydować tie-break.

W piątej odsłonie obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Na szczęście jednak to nasze siatkarki wygrały najważniejsze akcje, sięgając po wygraną w tym starciu. Liderką drużyny była niewątpliwie Zuzanna Górecka, która zapisała na swoim koncie 20 "oczek". Po 18 punktów zdobyły Paulina Damaske i Julia Orzoł.

W niedzielę Polki zagrają z Brazylią - stawką jest 5. miejsce w mistrzostwach świata U20 dziewcząt.

ŹRÓDŁO: PZPS.PL/ANNA DANILUK, FOTO: FIVB