MŚ JUNIOREK: POLSKA - BRAZYLIA 3:2 I PIĄTE MIEJSCE

Polska pokonała Brazylię 3:2 (25:19, 17:25, 14:25, 25:20, 15:10) w meczu o piąte miejsce mistrzostw świata juniorek U20, które rozgrywane są w Meksyku.

W meczach półfinałowych Japonia pokonała Rosję 3:2 (18:25, 26:24, 25:13, 18:25, 15:12), a Włochy zwyciężyły Turcję 3:2 (19:25, 24:26, 25:21, 25:16, 18:16). Również przedostatni mecz polskich siatkarek był dramatyczny. Biało-czerwone wygrały z Chinami 3:2 w rywalizacji o miejsca 5-8. - Jesteśmy wojownikami. Nasze serca są najlepszą cechą reprezentacji Polski. Oczywiście chcemy wygrać z Brazylią - mówiła Oliwia Bałuk. Trener Waldemar Kawka podkreślił, że jego podopieczne odniosły sukces awansując do czołówki światowej.

Dziś polskie siatkarki rozegrały kolejny mecz składający się z pięciu setów. Tie break był wyrównany tylko na początku. Następnie biało-czerwone uzyskały przewagę 8:5 i zdecydowanie doprowadziły do zwycięskiego końca.

Pierwszą partię pewnie wygrały podopieczne trenera Waldemara Kawki. Potem nastąpił ich słabszy okres gry. Znakomicie funkcjonował brazylijski blok (17-4 po trzech setach), coraz skuteczniejszy był atak. Jednak biało-czerwone potrafiły odwrócić losy rywalizacji. W czwartym secie gra wyrównana była do jego połowy, a w końcówce dominował już polski zespół.

Przed dwoma laty oba zespoły spotkały się również w meczu o piąte miejsce MŚ juniorek i Polska przegrała z Brazylią 1:3 (17:25, 21:25, 29:27, 21:25).

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk