MAGDALENA STYSIAK: W SPALE CZUJEMY SIĘ DOBRZE


Spała to dla nas po wielu zgrupowaniach w Szczyrku coś nowego. Dobrze się tu czujemy, poza tym Spała leży w centralnej Polsce, więc łatwiej jest tu dojechać - powiedziała Magdalena Stysiak, która z kadrą siatkarek przygotowuje się w miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS. 

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski bardzo dobrze spisała się w fazie interkontynentalnej Siatkarskiej Ligi Narodów i awansowała do turnieju Final Six w Nankinie, w którym zajęła piąte miejsce, ulegając minimalnie w fazie grupowej dwóm najlepszym ekipom - USA i Brazylii.

Po powrocie do kraju zawodniczki, które grały w Chinach otrzymały kilka dni wolnego, a następnie dołączyły do grupy, która pozostała w kraju. Kadra razem przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio, który rozegrany zostanie od 2 do 4 sierpnia we Wrocławiu.

Dziś nasze kadrowiczki oraz sztab szkoleniowy spotkały się z dziennikarzami. Przedstawiciele prasy, radia, telewizji oraz Internetu licznie stawili się w spalskim OPO COS. Była okazja do rozmów m.in. udzielenia odpowiedzi na pytanie dlaczego Spała.

- Planując ten sezon postanowiliśmy zmienić klimat i trochę urozmaicić czas, który są ze sobą. Myślę, że to dobry ruch, mamy tu wspaniałe warunki do treningu i wypoczynku. Nic tylko pracować - powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

Polski szkoleniowiec wielokrotnie podkreślał, że postęp w grze jego podopiecznych jest widoczny, ale potrzeba jest jeszcze więcej pracy. - Cały czas nasza reprezentacja czyni postępy, ale jest jeszcze sporo do zrobienia. Na pewno potrzebne jest ogranie i doświadczenie, żeby wygrywać takie spotkania jak ten z Brazylią w Nankinie - mówił Jacek Nawrocki.

Dobra gra polskich siatkarek została dostrzeżona w klubach zagranicznych. Środkowa i kapitan reprezentacji Polski, Agnieszka Kąkolewska pozostanie we włoskiej Serie A, ale zmieni barwy klubowe. W poprzednim sezonie grała w Pomi Casalmaggiore. Teraz przechodzi do Savino Del Bene Scandicii. Zespół ten zakwalifikował się do rozgrywek Ligi Mistrzyń. Wcześniej umowę z tym klubem podpisała Magdalena Stysiak.

Dziennikarze mogli obejrzeć trening polskich siatkarek. - Dużo pracujemy nad motoryką, w hali i siłowni. Ranne treningi poświęcamy technice i pracy nad detalami. Po południu zgrywamy się w szóstkach - powiedziała Maria Stenzel.

W okresie przygotowawczym do turnieju we Wrocławiu, w którym zagrają jeszcze Portoryko, Serbia i Tajlandia reprezentacja Polski weźmie udział w dwóch turniejach - Ostrowcu Świętokrzyskim 19-21 lipca z Białorusią i Czechami oraz Kaliningradzie 24-26 lipca z Belgią, Niemcami i Rosją.

Źródło: pzps.pl/Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice