Marcin Prus gościem Siatkarskiej Akademii Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Od 7 do 9 września Marcin Prus - ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych gościł w stolicy Wielkopolski. W tym czasie odbyły sie trzy spotkania, w których uczestniczyły dzieci objęte szkoleniem w ramach programu SOS.

Pierwsze miało miejsce w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu - szkole, która jest inicjatorem powstania Siatkarskiej Akademii Mistrzostwa Sportowego. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły, pani Ewa Andrzejewska, wielu nauczycieli, a przede wszystkim  ponad 150 uczniów. Nadmienić należy, że wszyscy uczestnicy spotkania to czynni sportowcy, więc tematów do rozmów było wiele.

Kolejny dzień to spotkanie w Szkole Podstawowej nr 53. Szkoła ta od kilku lat współpracuje z ZSMS Poznań w zakresie szkolenia dziewcząt i z UKS Malta Poznań w szkoleniu chłopców. Trenerzy Eugeniusz Gąsior i Krzysztof Graczyk, dzięki przychylności pani  dyrektor Barbary Osiak, stworzyli silny ośrodek mogący poszczycić sie sukcesami na arenie województwa i całej Polski.  Licznie zebrane dzieci z zapartym tchem słuchały Marcina, który na zakończenie spotkania przez kilkanaście minut rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

W sobotę, 9 września oficjalnie zainaugurowano działanie Siatkarskiej Akademii Mistrzostwa Sportowego w Kamionkach. Goście honorowym był oczywiście Marcin Prus, który w swoim wystąpieniu wielokrotnie zaznaczył, że zazdrości dzieciom takiej bazy sportowej, jaką oferuje Szkoła Podstawowa w Kamionkach i ma nadzieję, że wśród obecnych na wydarzeniu, znajdą jego następcy. Po oficjalnym spotkaniu z przedstawicielami szkoły, dziećmi i ich rodzicami, rozegrany został mecz pokazowy pomiędzy zawodniczkami UKS ZSMS Poznań - uczennicami klas SOS w ZSMS Poznań. Liczna grupa kibiców nagradzała brawami zacięte akcje zespołów prowadzonych przez trenerów Marka Tuszyńskiego   i Karolinę Januszewską. Całemu przedsięwzięcie przyglądał się przewodniczący Rady Trenerów, a także koordynator SOS na Wielkopolskę  – Janusz Polaszek.

                                                                                                                                       Marek Tuszyński
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice