W Toruniu pomagamy i podpatrujemy

Dnia 21.11.2014r. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema, odbyły się kujawsko-pomorskie  derby I ligi kobiet w siatkówce pomiędzy Budowlanymi Volley Toruń a Jokerem Mekro Świecie.
Torunianki wygrały ósmy mecz z rzędu i tym samym ustanowiły swój klubowy rekord w I lidze. Dla beniaminka ze Świecia to z kolei był pierwszy mecz bez zdobytego choćby jednego punktu.

To był mecz błędów, których znacznie więcej (zwłaszcza w przyjęciu) popełniały przyjezdne. Budowlane rozpoczynały każdego seta od wysokiego prowadzenia: w 1. 12:5, w 2. 7:2, a w 3. 11:2. Ambitny beniaminek jednak w każdym secie odrabiał straty. Mecz zakończył się wygraną 3:0 dla gospodarza.
Dziewczęta z klasy I i II SOS. Gimnazjum Nr 28 w Toruniu wiernie wspierają swoje starsze koleżanki poprzez pomoc przy organizacji meczu. Obserwacja akcji starszych koleżanek jest świetną zachętą do pracy nad swoim umiejętnościami. Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do pierwszego zespołu!