VIII Turniej Sylwestrowy w Luboniu dla Impelu Młodej Gwardii Wrocław!

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W poniedziałek i wtorek przed zakończeniem 2014 roku w Luboniu odbył się VIII Turniej Sylwestrowy. Udział w turnieju wzięło 8 zespołów z całej Polski, z czego  województwo wielkopolskie reprezentowały 4 drużyny. Po zaciętej walce w finale Impel Młoda Gwardia Wrocław pokonała PTPS Piła. Dla wrocławianek był to już trzeci triumf w tym turnieju.

Turniej Sylwestrowy cieszy się coraz większą popularnością i renomą nie tylko w Wielkopolsce, ale i całym kraju. Stąd w tym roku do Lubonia przyjechały znane marki na mapie siatkarskiej Polski, które są bezpośrednim zapleczem zespołów Orlen Ligi. W tym roku mogliśmy oglądać 4 takie zespoły: Młoda Gwardia Wrocław, PTPS Piła, APS Rumia i Legnovia Legionowo. Skład turnieju uzupełniła Wisła Kraków, której seniorki grają w I lidze oraz 3 zespoły z Wielkopolski: ZSMS Poznań, Amber Kalisz i Barycz Janków Przygodzki.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których były po dwa zespoły z naszego województwa i dwa spoza. W pierwszej grupie rywalizowały: Impel Młoda Gwardia Wrocław, APS Rumia, UKS ZSMS Poznań i Amber Kalisz, w drugiej Wisła Kraków, Legionovia, PTPS Piła i Barycz Janków Przygodzki.

Mecze w grupach grane były systemem każdy z każdych po 3 sety, za każdy wygrany przyznawany był punkt. Po tej fazie kolejność w grupach przedstawiała się następująco. W grupie A najlepsza została Młoda Gwardia, za nią uplasował się ZSMS, na trzecim miejscu Rumia, a na czwartym Amber. W grupie B najlepsze okazały się pilanki, które wyprzedziły Legionovię, Wisłę Kraków i Barycz.

W meczu o 7. miejsce Barycz pokonała Amber Kalisz 2:0. Piąta lokata dla Rumii po wygraniu z Wisłą Kraków. W meczu o brąz Legionovia okazała się lepsza od ZSMS-u Poznań.

Prawdziwą wisienką na torcie okazał się wielki finał z udziałem PTPS-u Piła i Impelu Młodej Gwardii Wrocław. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem wielu ekscytujących wymian, potężnych ataków, heroicznych akcji w obronie i wielu nieprzewidywalnych zwrotów meczowych.

W pierwszym secie pilanki prowadziły już czterema punktami, ale w końcówce seta kilka błędów i znakomita gra wrocławianek spowodowała, że to one cieszyły się ze zwycięstwa 25:23.

W drugim secie początek był dość wyrównany. W środkowej części seta odskoczyła Gwardia, PTPS-owi udało się wyrównać, jednak końcówka ponownie jednak należała do Impelu i zwycięstwo 2:0.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a trzy najlepsze medale dla zawodniczek. Dodatkowo wyróżnione zawodniczki otrzymały oprócz statuetek nagrody rzeczowe. A MVP turnieju oprócz tych nagród także piłkę z autografami wszystkich Mistrzów Świata z rozgrywanego we wrześniu mundialu w Polsce, a MVP z Wielkopolski oficjalny strój Pawła Zatorskiego z autografem. MVP otrzymały także specjalną kronikę poświęconą MŚ 2014. Wyróżniono także najmłodszą zawodniczkę turnieju, która otrzymała dedykowaną serię znaczków Poczty Polskiej z Mistrzami Świata oraz kalendarz PZPS.

Specjalnymi gośćmi turnieju byli trener Waldemar Wspaniały, dyrektor koordynator Siatkarkich Ośrodków Szkolnych na Polskę oraz Włodzimierz Sadalski Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski, szef szkolenia PZPS.

Włodzimierz Sadalski podczas ceremonii zakończenia wręczył oficjalną replikę medalu Mistrzostw Świata prezesowi Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej oraz organizatorowi turnieju Damianowi Gapińskiemu oraz dyrektorowi LOSiR sp. z o.o. Zbigniewowi Trawce.